Zoznamovanie. Ako nezlyhať pri prvom pokuse o rozhovor
Slabá znalosť gramatiky alebo silený hovorový štýl vyjadrovania môžu viac pokaziť ako napraviť. Snažte sa nepoužívať často používané komplimenty typu: „Si sexy“ alebo „Máš perfektnú postavu“. Potrápte na chvíľu svoj mozog a vymyslite niečo vlastné, čo podčiarkne vlastný zmysel vnímania osoby nielen ako sexuálneho objektu.

Zoznamovanie. Ako nezlyhať pri prvom pokuse o rozhovor (Foto: unsplash.com)
Ako na správne oslovenie
Spojenie „Ahoj, popíšeme?“ síce nič nepokazí, ale ani nenadchne. Predtým, ako jej napíšete, pozrite a prečítajte si, čo má napísané v profile. Táto skúsenosť vám pomôže prísť na niečo neopozerané, s čím by ste ju mohli osloviť a odlíšiť od desiatok iných. Chceme vzbudiť v človeku dojem, že my sme tou správnou spoločnosťou, preto si dvakrát premyslíme, čo na začiatok napíšeme.
Nezabúdajte na to, že ženám sa páči, to čo počujú a mužom to, čo vidia. Ak sa podľa toho aspoň sčasti zariadite, neoľutujete. Rozhodne tak máte vyhraté. Potrápte svoju myseľ a vymyslite niečo vlastné, čo podčiarkne vlastný zmysel vnímania osoby alebo rozprúdi zaujímavú debatu. Konkrétne formulky musia byť už do vás.
Oslovenie v emaily
Pri mailovej komunikácii s priateľmi prakticky nemusia platiť žiadne zásady oslovenia a podobne. Ak oslovujeme nejakú spoločnosť, šéfa, potenciálneho zákazníka či zamestnávateľa, svojho učiteľa, musíme si dať dobrý pozor, ako to spravíme. V takomto formálnom prípade by za pozdravom mal nasledovať akademický titul, ak daná osoba nejaký má, a následne meno. Taktiež je podstatné používať interpunkciu (*Poznámka: interpunkcia sa v minulosti v emailovej komunikácii nepoužívala). Uveďme si príklad: Dobrý deň,
pán Ing. Novák, rád by som…